Aktuality

Přednáška pro děti

V rámci Dne pro zdraví jsem přednášela dětem z prvního stupně Základní školy Bzenec o zdravé výživě.

Nebyla to přednáška jen tak obyčejná, ale plná scének, her a zábavy. Účastníci se dozvěděli z čeho rostou svaly, co je nejlepší výživou pro mozek a vytvořili i polysacharidový řetěz.

Děti jsou nejnáročnějšími posluchači a pokud není přednáška opravdu zajímavá, za chvilku se to pozná podle ruchu, šumu a stále zesilujícího štěbetání.

Naštěstí nic z toho mě nepostihlo. Děti seděly a poslouchaly, odpovídaly na otázky a bavily se při scénkách. Také kladly množství otázek, což mě potěšilo nejvíc. Za chvilku už byly na papírovém talíři nalepeny správně všechny nálepky s jednotlivými bílkovinami, sacharidy, tuky i ovocem a zeleninou. Vedla se také diskuze o zařazení melounu, rajčete a dalších zapeklitých plodin, ale dohoda nakonec zněla jasně : Jak to jíme, tam to dáme. Takže meloun = ovoce, rajče = zelenina.

Starší děti stihly ještě běhací výživový kvíz plný záludných otázek. Zvládly byste odpovědět třeba na otázku : Na čem roste avokádo?

Nechyběla ani praktická zkouška z přípravy svačinky, ve které všechny děti skvěle obstály a za chvilku už si pochutnávaly na zdravé a moc dobré svačince

Na závěr přišla sladká odměna ve formě dezertu, samozřejmě zdravého, bez  množství cukru, tuků a přidaných chemikálií.

Dvě stě padesát dětí má za sebou první krok na cestě ke zdravějšímu životu a moje mise pokračuje k další metě.

PS: Je to Hruškovec přelahodný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *