Cvičení,  Výživa

Proměna se Zdravým stravováním a LR Fit

Stále slýchám povzdechy, že byste i začali zdravě jíst, ale nevíte  jak, že byste začali cvičit, ale nevíte kde, že byste se sebou i něco udělali, ale zkrátka nevíte, jestli je to vůbec reálné. Popravdě už mě podobné řeči štvou. Každý může začít kdykoliv, s čímkoliv. Každá snaha se počítá a i z malých krůčků se může vyloupnout výrazný pokrok. Jen je potřeba si poručit a poslechnout se. A rozhodně se nejedná jen o hubnutí a formování postavy. Změnou životního stylu hlavně upevníte své zdraví, nastartujete kondici a navíc – zlepšíte si náladu.

Abychom vám dokázali, že je možné opravdu změnit životní styl, spojili jsme se s trenérem Lukášem Rubeckým a vypsali dvouměsíční výzvu. Ze všech přihlášených účastníků jsme pečlivě vybrali tři – dva muže a jednu ženu – kteří budou cvičit pod dohledem profesionálního trenéra – Lukáše a jíst pod dohledem nutriční terapeutky – mě. Tady se můžete podívat na začátek celé výzvy.

https://www.facebook.com/ZdraveStravovani/videos/247569286011582/

Tréninky probíhaly v LR Fit v Kyjově pětkrát týdně a nutno říct, že fyzička všech zúčastněných se za těch pár týdnů rapidně zlepšila. Všichni svorně přiznali, že asi po měsíci cvičení přišla krize, kdy to měli chuť vzdát, ale vzájemná podpora  jim pomohla tento moment překonat. I proto vždy říkám, že pokud se pustíte do podobné akce, je nejlepší, když si najdete parťáka, nebo to aspoň oznámíte co největšímu počtu lidí kolem vás. Budou vás podporovat, ptát se na výsledky a dojmy a pro vás bude těžké všem oznámit, že jste se na to vykašlali a skončili, vydržíte tudíž mnohem déle. Věřte mi, je to vyzkoušený trik 🙂

Mira

Začátek – 5x týdně fitko –  byl pro všechny dost náročný, ale postupně se dostávali do fáze, kdy už cítili po trénincích spokojenost. Nakonec budou pokračovat všichni ve cvičení i po skončení výzvy. To je skvělá zpráva!

A co jídlo? Zdravé stravování vozilo  5 jídel denně každý pracovní den. Změřila jsem všechny na přístroji InBody a podle výsledků zvolila kalorickou hodnotu programů. Opět byl nejtěžší začátek, stejně jako u cvičení. Pánové měli hlad, dáma to zase nezvládala spořádat. Stačil však týden a všichni si na nový systém stravování zvykli. Tělo se prostě přizpůsobilo novému režimu a nastartoval se konečně metabolismus. O víkendech, kdy si měli jídlo připravovat sami, se drželi nastavených jídelníčků ( za to pravdu chválím) a pokračovali v pravidelnosti i kalorických hodnotách porcí. Zpočátku bylo nutné složení počítat, ale po dvou měsících krabičkování si všichni dokáží seskládat jídelníček takzvaně od oka. Také se naučili zařazovat neobvyklé suroviny a nebát se kombinovat zdánlivě nesourodé chutě. Zkrátka si sestavit jídelníček pestrý, chutný a zdravý.

Peťka

Co všichni svorně přiznali, byla dřívější nepravidelnost v jídle, kterou jsme zdárně změnili na pravidelnost. Prubířským kamenem bude první měsíc bez krabiček, ale věřím, že poté, co účastníci proměny viděli, jak se jejich postava díky vyváženému jídelníčku mění, nebudou svačit brambůrky a colu.

Ale abychom jen neteoretizovali : celková ztráta tuku – skoro 30 kg. Pánové dali každý dolů 11 kilogramů. Dáma méně, ale ta začínala s podstatně nižší vahou, takže její úbytek je procentuelně nejvyšší.

Karel

Každopádně jsme všem dokázali, že je to opravdu tak jednoduché, jak se říká. Pravidelná, pestrá a zdravá strava, pravidelné, kvalitní a rozmanité cvičení a kila jdou dolů, sebevědomí nahoru a dobrá nálada se usídlí natrvalo.

Gratuluji všem zúčastněných hrdinům a těším se na další adepty na nový životní styl.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *